بازیافت پت اتوماتیک

در بازیافت بطری های پت یکی از مهم ترین و اصلی ترین مشکلات درب و لیبل های تفکیک شده و همچنین بطری های رنگی جدا شده در تفکیک اولیه ورودی مواد می باشد. یکی از اشتباهات بسیار بزرگی که تولید کنندگان با آن مواجه هستند فروش درهم درب و لیبل رو آبی جدا شده در وان های شست و شو (فلات تانک) می باشد. چرا که با عملیات و هزینه ای که روی این محصول انجام می شود، این محصول آسیابی (درب و لیبل آسیاب شده مخلوط) با قیمتی پایین تر از قیمت خریداری شده به فروش می رسد که این به معنای ضررده بودن این مواد می باشد.

از جمله در خط شست و شو و بازیافت پت دیگر مشکلاتی که با آن رو به رو هستم بطری های پت رنگی جدا شده هستند. این بطری ها به دو صورت به فروش می رسد:

  1. درهم آسیاب شده و با درب و لیبل و درهم به صورت آسیابی به فروش می رشد
  2. دپو می شود و با همان خط اصلی هات واش می شود و به فروش می رسد

در هر دو صورت ما با اشتباهات بسیار زیادی رو به رو هستیم. اگر به صورت در هم و آسیابی مخلوط به فروش برسانیم، با قیمتی کم و حتی پایین تر از قیمت خرید مجبور به فروش هستیم که این نشان دهنده متضرر بودن ما در این فروش هست. و یا با خط اصلی هات واش می کنیم و به فروش می رسانیم که فروش این محصول با سود دهی مناسبی رو به روست ولی مشکلات عظیمی برای ما پیش خواهد آورد.

مهمترین مشکلات پیش آمده در شست و شو بطری های رنگی در خط هات واش اصلی، باقی ماندن مقدار کمی از بطری های رنگی درون اجزای داخلی دستگاه هاست که این بطری های پت رنگی خود در آزمایش آون یا همان تست ppm به عنوان آلودگی محسوب می شوند. بنابراین در این صورت، ما خط هات واش سفید خود را آلوده کرده ایم و به راحتی بالای 50 تن از مواد را با ppm بالاتر و با ضرر می فروشیم.

ماشین سازی کارن با در نظر گرفتن این مشکلات پیش رو پیشنهاد 2 خط جانبی برای خط هات واش اصلی (سفید) دارد. بدین صورت که دو خط جانبی با ظرفیت پایین تر از خط اصلی به این خط متصل شده و همزمان شروع به تولید می کند. همانطور که می دانیم بیشترین میزان درب و لیبل در مواد ورودی 10%-15% می باشد و همچنین بیشترین میزان بطری پت رنگی نیز 15%-20% است. بنابراین اگر خط تولید اصلی با ظرفیت 1 تن بر ساعت باشد ما پیشنهاد خط های جانبی با ظرفیت 200 کیلوگرم بر ساعت را داریم.

برای اطلاع بیشتر می توانید به بخش خط تفکیک درب از لیبل بطری پت و خط شست و شو و بازیافت بطری پت رنگی (هات واش) مراجعه نمایید.

توجه فرمایید که تفاوت بین خط نیمه اتوماتیک و اتوماتیک شست و شو و بازیافت پت در این دو خط جانبی است. بدین معنی که همان خط نیمه اتوماتیک به عنوان خط اصلی مد نظر هست و یک با ظرفیت 20% خط اصلی به عنوان خظ شست و شو بطری پت رنگی و یک خط با ظرفیت 20% خط اصلی به عنوان خط تفکیک درب از لیبل به آن نصب شده و هم زمان کار می کنند.

در این صورت در خط شست و شو و بازیافت پت (PET) اتوماتیک (هات واش) چهار محصول شسته شده و تفکیک شده خروجی ما می باشد:

  1. پت سفید زیر 50 ppm
  2. لیبل خالص آسیابی
  3. پت رنگی هات واش شده
  4. درب خالص آسیابی

ویدیو

گالری تصاویر

بازیافت پت اتوماتیک کارن
بازیافت پت اتوماتیک کارن
بازیافت پت اتوماتیک کارن
بازیافت پت اتوماتیک کارن
بازیافت پت اتوماتیک کارن
بازیافت پت اتوماتیک کارن
بازیافت پت اتوماتیک کارن
بازیافت پت اتوماتیک کارن