تفکیک پسماند شهری MRF

برای معرفی خطوط تفکیک پسماند یا زباله شهری شرکت کارن باید به این نکات اشاره کنیم که تفکیک پسماند شهری به روش MRF یا طبقه‌بندی پسماند فرایندی است که از طریق آن زباله را به عناصر مختلف تفکیک می‌کنند. طبقه‌بندی ممکن است به صورت دستی در خانه‌ها انجام گیرد و با طرح‌های جمع‌آوری از کنار خیابان جمع‌آوری آن انجام گیرد یا اینکه تفکیک به صورت اتوماتیک در تأسیسات بازگردانی مواد یا تأسیسات بیولوژیکی انجام گیرد.

طبقه‌بندی دستی اولین روشی بود که در تاریخ طبقه‌بندی زباله از آن استفاده شد. به صورت کلی گروه مشاوره ماشین سازی کارن، در جلسات توجیهی خود قبل از مراحل طراحی و ساخت به این موارد اشاره می‌کند که، کليه مواد زايد جامد (فسادپذير و فسادناپذير) که در منازل، مراکز تهيه وتوزيع و فروش مواد غذايي، مؤسسات صنعتي و تجاري وکشاورزي و بيمارستانها و مراکز درماني توليد ميشود را زباله می نامند. که این دور ریختن این زباله ها علاوه بر آلودگی محیط زیست، بخش عظیمی از منابع تجدید پذیرمان را از بین خواهد برد.

صنعت بازیافت امروزه یکی از راهکارهای ایجاد ارزش افزوده و بهره وری بیشتر در جامعه محسوب می شود. تفکیک زباله به معنی جداسازی زباله‌ها به دو گروه تر و خشک است. زباله خشک شامل چوب و محصولات وابسته به آن، پلاستیک ها، فلزات و شیشه و... می‌شود. زباله تر را نیز می‌توان بر اساس قابل تجزیه بودن یا تجدیدناپذیری تفکیک کرد.

اهداف اصلی گروه ماشین سازی کارن برای تفکیک پسماند شهری

  • بهبود روش ذخيره سازي، جمع آوري و بازيافت پسماندها
  • خالص سازي پسماندهاي خشك (مواد مصنوعي) براي بازيافت و بازگشت بهينه اين گونه مواد به چرخه توليد
  • جلوگيري از هدر رفتن سرمايه هاي ملي و كمك به اقتصاد كلان كشور
  • به حداقل رساندن دفن پسماند و حذف آن در آينده
  • ارتقاء سطح كيفيت خدمات شهري
  • حفظ محيط زيست و جلوگيري از توليد و انتشار آلودگي ها
  • ارتقاء سطح فرهنگ عمومي در برخورد با پسماندها

ماشین سازی کارن با در اختیار داشتن نمایندگی شرکتهای اروپایی علاوه بر اتکا بر توان تولیدی خود‌، خطوط غیر مکانیزه، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک تفکیک زباله شهری را طراحی و تولید می نماید و توانایی اجرای پروژه های تفکیک زباله به صورت (EPC ) کلید در درست یا همان صفر تا صد را دارد. گفتنی است این خطوط دارای حداقل انرژی مصرفی، کمترین نیروی انسانی و بیشترین راندمان کاری می باشد.

انواع تفکیک پسماند شهری MRF